У малюка жар: поради педіатра

Як діяти, коли в немовляти 38.5? Педіатр клініки Into-Sana Ольга Полещук радить не нервувати, а запам’ятати кілька порад, які здатні допомогти мамам, які стикнулися з високою температурою у дитини.

Температура у немовляти
 
 1. Візьміть до відома, у яких місцях можна міряти температуру малюка. У випадку, коли немовляті немає року, вимірювання зазвичай відбувається під пахвами, ректально або орально. У новонароджених неонатологи радять вимірювати температуру у паховій складці. Триває таке вимірювання різний час залежно від місця, де здійснюється процедура: 8-10хвилин, 2 хвилини та 3 хвилини відповідно. Орально і ректально не можна здійснювати вимірювання, коли в дитини наявні відповідно запальні захворювання рота/нежить та діарея/закреп. 36,4°-36,9° - це норма для значень стовпчика градусника, якщо вимірювати температуру під пахвами; для оральної температури - 36,8°-37,3°; для ректальної - 37,3°-37,7°.
   
 2. Зростання температури може бути викликане багатьма різними чинниками. Це можуть бути і інфекційні хвороби; і тепловий удар; і отруєння токсичними речовинами; і навіть алергія. Зростання температури – це захисна реакція організму. Саме так ми боремося з вірусами. Однак збивати температуру, меншу за 38,5°С не варто.

  У випадку, коли «завищена температура» спокійно переноситься, не слід одразу бігти в аптеку за жарознижувальними препаратами. Боротьба з температурою до 39°С заважає організму дитини боротися з інфекцією. Але найменшим діткам (від народження до трьох років) однозначно слід збивати температуру, починаючи з 38,0, тому що є небезпека виникнення такого стану, як фебрильні судоми.

  Також навіть невелике підвищення температури небезпечно малюкам, які мають судоми в анамнезі або порушення в роботі нервової системи та тим малюкам, які відмовляються пити багато води, що вкрай необхідно за високої температури!
 3. Збивається температура таким чином:
  Роздягніть дитину до білизни, обмийте дитину прохолодною водою, якщо дитина у підгузнику, обов'язково зніміть його, бо він створює додаткове теплове навантаження.  Не використовуйте розчини оцту та спирту, бо вони дуже сильно подразнюють ніжну шкіру малюка і здатні викликати алергічну реакцію.  

  Це так званий фізичний спосіб зниження температури. Інший спосіб – фармацевтичний, за якого температура дитини знижується за рахунок жарознижувального засобу. Запам’ятайте: даючи дитині будь-які ліки, необхідно враховувати вік та вагу малюка, від цього залежатиме доза препарату. Педіатр також часом може прописати малюкам  анальгетики у вигляді свічок. Це доречно тоді, коли дитина відмовляється від сиропів.

  Якщо підвищення температури супроводжується ознобом та холодними кінцівками, разом із жарознижувальним препаратом треба дати спазмолітик у віковій дозі.

  Важливо: збивати температуру варто не до нормальної температури тіла, а орієнтовно до 37-37,5°С, щоб організм продовжив боротьбу з вірусом.
   
 4. Щоб поліпшити стан малюка за високої температури, вкладіть його в ліжко, якщо маля морозить – вкрийте, одягніть шкарпетки, якщо ноги холодні. Умикати обігрівачі не слід: температура в приміщенні має бути близько двадцяти двох градусів. 

  Відносна вологість у приміщенні повинна бути 50-75%. Час від часу відкривайте кватирку, щоб провітрити кімнату. Обов’язково давайте дитині дуже багато пити. Орієнтовно на 25 % більше, ніж зазвичай. Рясне пиття необхідне для того, щоб під час потовиділення відбулося поновлення запасу води в організмі.
 5. Для того, щоб організм вашої дитини міг протистояти бактеріям та вірусам, загартовуйте малюка з перших днів його життя. Прогулянки на свіжому повітрі незалежно від погоди (звісно, не в шторм і не в сильний мороз); купання у воді, температура якої нижча на 1-2 градуси за 36 °С (температуру води під час купання необхідно знижувати поступово), здорове харчування – усе це допоможе вашій дитині бути здоровою. 
 
Також пам’ятайте, що якщо малюк перебуває на грудному вигодовуванні, мама автоматично формує в маля хороший захист від хвороб.
 
Навіть, якщо вам вдалось знизити температуру самостійно, все одно потрібно звернутися до лікаря, щоб не допустити ускладнень.
 
Зрозуміло, від вірусів та інфекцій неможливо сховатися. З самого народження імунітет вашої дитини має навчитися долати хвороби. Один із способів побороти вірус – температура. Тому не панікуйте, візьміть до уваги викладені вище прості правила, і ваша дитина з легкістю долатиме температуру.

Комментарии

Гость, 15 июля 2019, 08:20
Перезвоните мне пожалуйста по номеру 8(953)367-35-45 Вячеслав.
Ирчик, 31 октября 2017, 20:33
Скажу по собственному опыту, что сбиваю ребенку температуру после 38,2. Конкретно в нашем случае, если упустить и не сбить, то потом переходит температура выше и очень трудно сбивается. 
Остальную температуру смотрю по состоянию ребенка. Бывает так, что у дочки температура поднимается например 37,8, а состояние ужасное. Ни заснуть не может, ни есть, ни пить. Тогда даю Нурофен.
Со всеми остальными вышеперечисенными советами полностью согласна!
Ольга, 31 октября 2017, 12:46
Хочу еще добавить к вышесказанным советам. 
В случае высокой температуры или даже 37,2 я в любом случае ребенку даю пить много теплой жидкости. Это может быть узвар, компот, чай мятный, липовый, ромашковый. 
Для меня и моих детей питье - это первый шаг к победе над температурой.
Раиса, 31 октября 2017, 12:35
Спасибо за советы и полезную информацию. Я думаю очень актуально для погоды, которая сейчас на улице. У нас отопление сперва не включали в доме, потом потеплело - они включили. А сейчас стало очень холодно - отопление слабенькое .

Но согласна с автором статьи с тем, что увлажнитель воздуха в доме - очень нужная вещь, как для взрослого, так и для ребенка любого возраста!
ЗАКРЫТЬ